Atrakcje dla aktywnych – Wysowa-Zdrój

Wysowa-Zdrój nie jest dużą miejscowością, można nawet powiedzieć, że mamy do czynienia z niedużą wsią o charakterze uzdrowiskowym. Jednak ze względu na swoje niesamowite walory, jakimi wyróżniają się źródła wód leczniczych, nie brakuje tutaj turystów, a w szczególności kuracjuszy, którym zależy na poprawieniu swojego zdrowia. W takiej sytuacji powinniśmy zarezerwować noclegi w Wysowej-Zdroju, bo oprócz samych uzdrowiskowych atrakcji, znajdziemy tutaj także rozrywkę dla siebie i swoich dzieci. Nie ma z tym najmniejszego problemu, tutejsza baza noclegowa [informacje na Meteorze] jest naprawdę bardzo dobrze pod tym względem przygotowana.

Oczywiście na pierwszym miejscu mimo wszystko warto wymienić tutejszą Pijalnię Wód Mineralnych [informacje na Wikipedii]. Ponieważ to ona cieszy się wśród kuracjuszy największym zainteresowaniem. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że w Wysowej-Zdroju znajdziemy także szereg ciekawych atrakcji turystycznych, które są przygotowane specjalnie dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Można z powodzeniem korzystać z takich atrakcji jak park wodny, który znajduje się w Wysowej i jest udostępniany dosłownie wszystkim turystom. Ponadto powinniśmy mieć na uwadze, że tutaj nie brakuje szlaków turystycznych, zarówno rowerowych, pieszych, jak i konnych. Tym bardziej, że w miejscowości funkcjonują aż dwa ośrodki jazdy konnej.

Nie można zapominać o tym, że Park Zdrojowy, jak i również okolice, są świetnie zagospodarowane pod wczasowiczów. W takiej sytuacji nie brakuje turystów, którzy spacerują z kijami lub z dużą ciekawością przemierzają Szlak Przemysłu Uzdrowiskowego Wysowej w Parku Zdrojowym. W każdej chwili można także wybrać się na kort tenisa ziemnego, jeśli tylko ktoś uzna, że będzie chciał spróbować swoich sił właśnie w tej dyscyplinie sportowej.

Czy zimą w Wysowej również znajdziemy dla siebie ciekawe zajęcie? Ta miejscowość jest atrakcyjna o każdej porze roku. W związku z tym, jeśli przyjedziemy tutaj podczas ferii zimowych, to mamy okazję skorzystać z wyciągu narciarskiego, który mieści się przy pensjonacie Ramis. Natomiast osoby lubiące jeździć na łyżwach wybiorą się na tutejszy Orlik, który na czas zimowy zamieniony jest na lodowisko. Zatem jak widać ciekawych atrakcji turystycznych w Wysowej-Zdroju znajdziemy sporo.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>