Bukowina Tatrzańska – atrakcje

Bukowina Tatrzańska to popularna miejscowość turystyczna, która położona jest w województwie małopolskim. Warto wybrać się tu podczas letniego urlopu lub zimowych ferii, bo atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Bukowina Tatrzańska to jedna z piękniejszych miejscowości zimą w Tatrach. Drzewa obsypane śniegiem sprawiają, że miasteczko jest uroczym miejscem. Aby spędzić wypoczynek bez zbędnych problemów warto wcześniej zadbać o nocleg. Bukowina Tatrzańska to znakomity wybór na nocleg – baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i na pewno nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie.

Fanów narciarstwa zaprasza podczas sezonu stacja narciarka „RusinSKI”, która dzięki dobrze przygotowanym stokom zapewni masę atrakcji i idealne warunki do zjazdów. Przy stacji działa szkółka narciarska, dlatego wszyscy chętni do nauki jazdy na nartach są mile widziani i na pewno wrócą do domu z nową umiejętnością i będą czekali, aby przyjechać do Bukowiny Tatrzańskiej za rok. Stacja oferuje kolej krzesełkową i wyciągi orczykowe. Po zjazdach warto wybrać się do jednej z regionalnych knajp, aby zjeść coś ciepłego, zagrzać się i poczuć klimat miejsca. Zaś kiedy będziemy już najedzeni możemy spędzić miłe popołudnie w termalnym kąpielisku w Bukowinie Tatrzańskiej, skorzystać z usług SPA, aby być wypoczętym i gotowym na resztę pobytu.

Przyjeżdżając do Bukowiny Tatrzańskiej latem, warto wybrać się na piesze wędrówki i spacery. Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów i zobaczenia pięknej okolicy na dwóch kółkach. Dolina Chochołowska, Giewont, Kasprowy Wierch czy Morskie Oko to miejsca, które warte są zobaczenia, a górskie wędrówki odprężą i przyniosą wiele radości. Podczas trasy możemy odpocząć w uroczych schroniskach i wypić kawę lub zjeść ciastko z widokiem na całą panoramę gór. Można też wybrać się na wycieczkę do Zakopanego, aby kupić pamiątki na głównej ulicy miasta czyli Krupówkach. Zanim wyjedziemy jednak na wczasy warto sprawdzić kalendarz wydarzeń i atrakcji, gdyż w tych okolicach co roku odbywa się masa imprez i na pewno znajdziecie coś dla siebie. Fanów jazdy konnej zaprasza ośrodek jeździecki, który położony jest w Bukowinie Tatrzańskiej i oferuje możliwość nauki jazdy w siodle oraz wycieczki po okolicy. Miejscowość otoczona zielenią i widokiem na górskie szczyty jest idealnym miejscem do wycieczek na rowerach, pieszych a także konnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>