Jaskinia Solna – Solina

Solina jest zjawiskową miejscowością leżącą w Bieszczadach w województwie podkarpackim. Ze względu na czyste powietrze i klimat podobny do nadmorskiego, miasto cieszy się dużą popularnością wśród ludzi chcących poprawić swoje zdrowie i samopoczucie oraz dla tych, którzy chcą zwyczajnie odpocząć. Nic więc dziwnego, iż mieszkańcy oraz władze miasta zainwestowali w rozwój miejscowości i przyczynili się do rozbudowy solińskiej bazy noclegowo-wypoczynkowej. Powstało tu dużo nowych szkół pływackich, żeglarskich, sklepów oraz lokali gastronomicznych. Z roku na rok miasto coraz bardziej się rozwija, a jedną z głównych atrakcji oprócz zapory jest Jaskinia Solna.

Niezwykle ciekawa sceneria i wypełnione mikroelementami powietrze przyczynia się do znacznej poprawy nastroju, zdrowia oraz wzmacnia ducha. Jaskinia solna dostępna jest dla gości 7 dni w tygodniu, a dla wszystkich rodziców mających pod swoją opieką dzieci, organizowane są dla nich zabawy w soli.

Właściwości zdrowotne przebywania w kopalniach soli znane jest każdemu nie od dziś. To szczególnie odprężające miejsce, w którym leczy się drogi oddechowe, choroby skóry oraz alergie. Wszystkim tym, którym doskwiera chroniczny kaszel, problemy z oddychaniem, astma i inne dolegliwości wskazane jest korzystanie z jaskiń solnych chociaż raz w tygodniu. Swoisty mikroklimat wytwarzany jest poprzez stałą wilgotność oraz temperaturę wynoszącą około 18-20 stopni. Dodatkowo wygląd, oświetlenie oraz wnętrze jaskini sprawiają, iż to klimatyczne miejsce staje się świątynią relaksu, spokoju i przy okazji poprawia samopoczucie oraz stan zdrowia, a lecąca w tle muzyka odpręży nie tylko ciało ale i umysł.

Dla lepszego działania powietrza znajdującego się w Jaskini, na ściankach znajduje się sól Kłodawska, a podłoga wypełniona jest solą z Morza Martwego, solą iwonicką i szlamem oraz ługiem ciechocińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>