Kościół Mariacki w Gdańsku

Gdańsk to miasto, które jest ważnym centrum kulturalnym. Ze względu na swoje położenie, tuż przy Morzu Bałtyckim, Gdańsk jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z innych zakątków Polski. Znajdziemy w tym kurorcie oczywiście kilka fantastycznych kąpielisk i plaż, zatem można liczyć na naprawdę udany wypoczynek. Także wtedy, gdy podróżujemy rodzinnie z dziećmi. Nic zatem dziwnego w tym, że stosunkowo łatwo można znaleźć korzystne zakwaterowanie w Gdańsku (meteor-turystyka.pl/noclegi,gdansk,0.html) o dowolnym standardzie. Do tego przyda się oczywiście jakaś nowoczesna baza noclegowa – w ten sposób najszybciej dokonamy rezerwacji.

Warto podkreślić, że w Gdańsku znajduje się wiele interesujących zabytków z dawnych czasów. Jednym z takich zabytków jest słynny Kościół Mariacki, który jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ chodzi o naprawdę monumentalną budowlę. Co istotne, Bazylika Mariacka w Gdańsku to trzecia co do wielkości świątynia wybudowana z cegły, i to w rankingu światowym. To jeden z najistotniejszych argumentów przemawiający za odwiedzeniem kościoła podczas swojego wypoczynku w Gdańsku. Jedno jest pewne – niesamowite przeżycia gwarantowane! Kościół Mariacki w Gdańsku, którego pełna nazwa brzmi Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku, to potężny i majestatyczny budynek, który od razu przyciąga wzrok. Świątynia utrzymana jest w charakterystycznym gotyckim stylu. To budowla o bardzo rzucającej się w oczy sylwetce, która wyraźnie dominuje nad miastem. Bazylika ma masywną wieżę od strony zachodniej i relatywnie smukłe wieżyczki narożne. Od strony czysto fachowej kościół, który budowano w latach 1346-1506, to budynek utrzymany w stylu gotyku ceglanego. Styl ten był bardzo rozpowszechniony w basenie Morza Bałtyckiego. Warto podkreślić, że nawet dość burzliwe losy Gdańska nie wpłynęły na sytuację i los kościoła, który swoją historyczną formę architektoniczną zachował właściwie bez większych zmian. Co ciekawe, wewnątrz kościoła możemy podziwiać dzieła, które powstały jeszcze w średniowieczu. Chodzi tutaj m. in. o Pietę, Ołtarz Koronacji Marii oraz Piękną Madonnę Gdańską. Wnętrze kościoła utrzymane jest w dość surowym, żeby nie powiedzieć ascetycznym stylu, który w połączenie z pełnymi przepychu detalami daje niesamowity efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>