Letnie Bitwy Morskie w Zaniemyślu

Walki okrętów, wystrzały z armat, starcie piratów… to znane motywy z filmów o wyprawach morskich, jednak osiągalne do obejrzenia jedynie przez ekran telewizora. To jednak nie do końca prawda, ponieważ taką akcję na żywo zobaczyć można na wysokiej rangi wydarzeniu "Bitwy Morskie", które od lat odbywają się w Zaniemyślu, z roku na rok przyciągając liczniejszą grupę turystów. Impreza ma miejsce w miejscowości będącej częścią województwa wielkopolskiego, a jej początki sięgają do 1819 roku, kiedy miał swój czas pierwszy pokaz walki okrętów na wodzie.

Inicjatorem projektu był Edward Raczyński  [informacje na Wikipedii], na którego cześć nazwana jest wyspa w Zaniemyślu. Wydarzenie już dawno zapisało się w tradycję mieszkańców, rezerwując sobie letnią porę roku – można w nim uczestniczyć na przełomie lipca i sierpnia. Główną atrakcją imprezy są oczywiście pokazy, podczas których na żywo zaobserwować można bitwę okrętów połączoną z wystrzałami armatni. Dodatkową atrakcją są także występy znanych zespołów muzycznych. Na Zaniemyskiej scenie koncert dawali między innymi: Krzysztof Krawczyk, Lombard, IRA, Andrzej Piaseczny, Perfect, Patrycja Markowska, De Mono, Lady Pank czy Big Cyc. Dla niezaspokojonych wrażeń co roku planuje się także dodatkowe występy, między innymi ciekawe pokazy pirotechniczne lub akrobatyczne. Podstawowym celem jest zachęcenie społeczeństwa do poznania morskich tajemnic, przede wszystkim jednak chodzi o dobrą zabawę, kontakt ze światem artystycznym oraz integrację, która niepostrzeżenie wkrada się co roku łącząc ludzi.

“Zaniemyskie Bitwy Morskie” to wydarzenie które z każdą kolejną edycją przyciąga wielokrotnie liczniejszą grupę gości. Jego sława dociera do coraz odleglejszych miejsc w Polsce, a co za tym idzie – miejscowość tętni życiem dzięki odwiedzającymi go podróżnikom. Aby mieć pewność, że znajdzie się jeszcze wolne miejsce na nocleg w Zaniemyślu, warto zarezerwować sobie kwaterę z nieco większym wyprzedzeniem (e-rezerwacje przez stronę meteora). To da gwarancję wyboru najlepszej oferty spośród obiektów bazy noclegowej, która nie będzie spędzała snu z powiek tuż przed wyjazdem. Uczestnicząc w wydarzeniu nie można zapomnieć o zobaczeniu wąskotorowej kolejki, która wpisana w rejestr zabytków będzie nie lada atrakcją zarówno dla młodych, jak i dorosłych. Warto także odwiedzić Wyspę Edwarda znajdującą się na Jeziorze Raczyńskim, a także doświadczyć kojącego spaceru w pobliskich lasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>