Nocleg w zabytkowym Domu Orłów – Biały Dunajec

Baza noclegowa Białego Dunajca oraz atrakcje turystyczne tego regionu często mogą stanowić jedną całość. Zakwaterowanie w tym miejscu może być nie lada atrakcją dla turystów i powodować uczucie przeniesienia się w czasie przynajmniej o sto lat. Gwarantuje nam to między innymi pobyt w Domu Orłów znajdującym się niedaleko Białego Dunajca przy Zakopiance.

Zabytkowy Dom Orłów z całą pewnością jest dumą małej miejscowości. Celem osób zajmujących się budową domu było wybudowanie miejsca na rekolekcje dla młodzieży katolickiej. W późniejszym czasie dom rekolekcyjny przekształcono w szkołę podstawową imienia Antoniny Tatar, którą był aż do 2003 roku. Od tamtego czasu jest to miejsce noclegowe – schronisko – które pomieścić może około pięćdziesięciu osób. Cały czas jednak odbywają się tam sezonowo katolickie rekolekcje, w których każdy może wziąć udział. Nie ulega wątpliwości, że nocleg w takim miejscu jak Zabytkowy Dom Orłów jest niesamowitą atrakcją, a także spotkaniem z historią, którego możemy już więcej nie doświadczyć.

Oprócz takich atrakcji jak nocleg w Domu Orłów, skorzystać możemy z innych miejsc noclegowych (meteor-turystyka.pl), których Biały Dunajec ma pod dostatkiem. Godnym polecenia miejscem może być Willa "Florynka" w Białym Dunajcu. Jest to dobre miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi z tego względu, że obiekt posiada ogrodzone podwórko wraz z parkingiem, miejsce na grilla czy ognisko, a nawet plac zabaw. Tylko kawałek dzieli nas od Term Podhalańskich w Szaflarach. Nieopodal znajduje się oryginalny, odrestaurowany górski "Dom u Marty". Klienci tego miejsca otrzymują "kartę tatrzańską", co gwarantuje zniżki na baseny termalne i inne ciekawe atrakcje znajdujące się na Podhalu.

Kawałek od centrum Białego Dunajca znajduje się Willa "Sichelscy". Tutaj każdy z pokoi zaopatrzony jest w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz łazienkę i duży telewizor. Ponadto pobyt w tym miejscu również zapewnia nam różnorodne zniżki na zwiedzenie wielu miejsc w okolicy. W regionalnym stylu zbudowana została Willa "Modrzewiowy Dwór" znajdująca się w sąsiedztwie lasów i górskich strumyków, gwarantujących cichy i spokojny wypoczynek.

Takie miejsca jak Zabytkowy Dom Orłów przyciągają turystów i zachęcają do spędzenia w nich nocy. Baza noclegowa Podhala jest bardzo otwarta na potrzeby turystów – noclegi można rezerwować przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>