Opole – wycieczka po zabytkach

Opole to piękne miasto, którego popularność rośnie z roku na rok. Świetna lokalizacja, a także mnóstwo zabytków i ciekawa historia miasta sprawiają, że przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów. Miasto to zostało założone już pod koniec X wieku. Jest jednym z najstarszych polskich aglomeracji. Ze względu na dużą ilość gości odwiedzających to miejsce, została stworzona baza noclegowa, którą możemy wyszukać w wyszukiwarkach internetowych np. {http://meteor-turystyka.pl pod noclegi Opola}. Znacznie ułatwia ona turystom poszukiwanie komfortowego miejsca.

To miasto wielu zabytków i atrakcyjnych miejsc. Bardzo ciekawym miejscem jest rynek, którego kształt nie zmienił się od średniowiecza. Powstał on w XIV wieku. Możemy zwiedzić na nim piękny ratusz, który został wybudowany w 1864 roku. Uległ on znacznej przebudowie już w 1936 roku. Przedstawia styl neorenesansowy. Z jego wieży codziennie odgrywany jest hejnał Opola, który został napisany w 1952 roku.

Miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów jest Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Znajduje się ona przy Rynku. Powstała w roku 2004. Odnajdziemy na niej odbicia dłoni artystów, którzy zapisali się w kartach polskiej historii muzycznej. Odciski złożył tu między innymi Marek Grechuta, Anna German czy Anna Jantar.

Plac Wolności- zlokalizowany jest on w dzielnicy o nazwie,,Stare Miasto”. Znajdziemy na nim piękny Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, który powstał w 1970 roku. Mierzy on około 15 metrów wysokości. Na placu tym znajdziemy także fontannę, która jest miejscem spotkań wielu osób, a także pomnik żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Ciekawostką jest Klasztor Franciszkanów {https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasztor_Franciszkan%C3%B3w_w_Opolu}, który powstał na tym terenie pomiędzy XIII a XIV wiekiem naszej ery. Posiada on bogatą historię i jest miejscem odwiedzin wielu turystów. Opole to miasto o historycznym charakterze, w którym możemy znaleźć wiele pięknych i ciekawych zabytków, które pozostaną w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>