Ostrowo – atrakcje w okolicy

Ostrowo to miejscowość znana szerzej dopiero od niedawna. Wcześniej funkcjonowała ona jako część Władysławowa, obecnie jest jedynie jego jednostką pomocniczą o największej powierzchni. Turyści lubią tu przyjeżdżać ze względu na to, iż nie jest to typowy, oblegany i hałaśliwy kurort nadmorski, ale spokojna i cicha wioska nad Bałtykiem. Chętnie zatem wybiera się tu każdy kto marzy o wyciszeniu się i relaksie. Jako, że jest to jedna z najmłodszych miejscowości turystycznych na polskim wybrzeżu, może się pochwalić dość bogatą, ale przede wszystkim bardzo nowoczesną bazą noclegową. Liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i pokoje gościnne zapewniają przyjezdnym wygodne i niedrogie noclegi.

Ostrowo przede wszystkim dysponuje piękną, szeroką, piaszczystą plażą oraz dwoma kąpieliskami morskimi. Dzięki temu możemy się tutaj cieszyć typowym nadmorskim urlopem, podczas którego całe dnie spędzimy opalając się na plaży i kąpiąc w morzu, zapominając o pośpiechu w jakim żyjemy na co dzień. Miejscowość znajduje się również w bardzo atrakcyjnym sąsiedztwie. Niedaleko mamy między innymi Jastrzębią Górę, Parszyce, Krokową oraz Żarnowiec. W Jastrzębiej Górze zobaczymy przepiękne wybrzeże klifowe, które na pewno nas zachwyci. W Parszycach funkcjonuje stadnina koni – zatem jeśli lubimy zwierzęta to warto na pewno się tam wybrać na wycieczkę. Będzie to również wielka frajda dla naszych dzieci. Jeśli interesują nas historyczne obiekty, koniecznie musimy pojechać do Krokowej i odwiedzić tamtejszy pałac oraz muzeum.

Nieco dalej znajduje się również dobrze znany większości Polaków Żarnowiec. W tej miejscowości możemy obejrzeć piękny klasztor oraz kościół. Przede wszystkim jednak trzeba się wybrać nad Jezioro Żarnowieckie. Zaś na terenie samego Ostrowa mieści się Nadmorski Park Krajobrazowy. Możemy w nim zobaczyć między innymi wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowego Bałtyku: niskie wybrzeża zalewowe, wybrzeża wydmowe oraz klify z wąwozami. Na terenie Parku działa kilka rezerwatów przyrody zaś ten, który znajduje się bezpośrednio w Ostrowie to rezerwat Bielawskie Błota. Jego nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, które w dużej ilości kwitną tu każdego roku w maju. W rezerwacie tym możemy przyjrzeć się przepięknej nadmorskiej przyrodzie oraz zobaczyć zatrzymujące się w trakcie wędrówek ptaki, na przykład żurawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>