Port rybacki w Rowach

Rowy to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa położona na Wybrzeżu Słowińskim, w pobliżu jeziora Gardno, u ujścia Łupawy do Bałtyku. Wieś jest znacznie spokojniejsza niż okoliczne kurorty, dlatego przyciąga turystów chcących oderwać się od codziennego zgiełku i odpocząć w ciszy. Szukając noclegu warto zajrzeć na stronę internetową: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rowy,0.html. Prezentuje ona oferty m.in. pokoi gościnnych, domków letniskowych, czy ośrodków wczasowych i pensjonatów. Znaleźć tam można wygodne kwatery w dobrym standardzie i korzystnych cenach.

Jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Rowów jest port rybacki. Usytuowano go na ujściowym odcinku rzeki Łupawy uchodzącym od jeziora Gardno do Morza Bałtyckiego, w odległości 35 km na zachód od portu w Łebie oraz 16 km na północny-wschód od portu Ustka. Wejście do portu ma szerokość od 6 do 12 m i ze względu na dużą liczbę spłyceń jest uznawane za trudne. Na obu brzegach rzeki przygotowano nabrzeża o długości 200 m dla cumujących łodzi rybackich. Wzdłuż nabrzeży rybackich głębokość wynosi ok. 2 m. Kutry miejscowych rybaków mają na burcie sygnaturę ROW. W porcie znajduje się wyciąg stoczniowy służący do wyciągania i wodowania remontowanych łodzi. Przy przystani istnieje możliwość kupienia świeżej ryby prosto z kutra. Można też wybrać się na zorganizowane rejsy wycieczkowe łodziami rybackimi lub skorzystać z dostarczającego mocnych wrażeń ekstremalnego rejsu szybką motorówką. Dla turystów przystań stanowi dużą ciekawostkę, dając możliwość przyjrzenia się pracy rybaków i sposobowi funkcjonowania prężnie działającego portu morskiego. Niesamowity urok wsi sprawia, że Rowy cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które przyjechały tutaj raz bardzo chętnie wracają. Warto więc właśnie w Rowach spędzić kolejne wakacje.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>