Sarbinowo na wakacje

Jeżeli szukasz idealnego miejsca na swój letni wypoczynek, zdecydowanie powinieneś rozważyć Sarbinowo https://pl-pl.facebook.com/Sarbinowo/. Jest co najmniej kilka powodów, dla których powinieneś dać się skusić. Przede wszystkim Sarbinowo jest maleńką wioską, za to bardzo uroczą i położoną w bezpośredniej odległości od morza. W zasadzie położona jest tak blisko Bałtyku, że na początku XX wieku groziło jej zalanie wodami morskimi. Chłopi na szczęście uratowali sytuację i postawili bardzo długi mur z kamienia i betonu, który powstrzymał Bałtyk przed całkowitym zniszczeniem Sarbinowa. Dziś ten sam mur służy doskonale do spacerów zwłaszcza przy zachodnie słońca lub też przed jego wschodem i sprawdza się doskonale w niejednej romantycznej okoliczności. Jest to atrakcja, którą warto zobaczyć i poznać lepiej jej historię.

Jak wiele innych nadmorskich miejscowości, także i Sarbinowo jeszcze do stosunkowo niedawna, bo końca drugiej wojny światowej, było niemiecką wsią. W tamtych czasach nosiło nazwę Sohrenbohm, które zamieniono na bardziej polsko brzmiące Sarbinowo. Dziś mieszkańcy tej wsi zdecydowanie bardziej utożsamiają się z kulturą polską niż jakąkolwiek inną, aczkolwiek w miejscowości tej można spotkać również bardzo wielu Niemców – być może na dawniejszą przynależność tej wsi do niemieckiego kraju.

W Sarbinowie na pewno jest tanio. Jak na taką małą miejscowość, która posiada zaledwie sześciuset mieszkańców, noclegi są przygotowane na przyjęcie dużej ilości turystów. Nic dziwnego, jest tu cisza i spokój – można odpocząć od zgiełku i hałasu wielkich miast, a już na pewno od warunków stresujących i wymagających prac. Baza noclegowa Sarbinowo jest najtańsza na całym wybrzeżu, a z łatwością możesz się o tym przekonać, porównując ceny na stronie http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sarbinowo. Tanie zakwaterowanie to więc kolejna zaleta.

Do plusów innych należeć mogą cudowne, pachnące świeżością lasy i zapierające dech w piersiach widoki. Nie bez przyczyny przechodzą przez Sarbinowo liczne szlaki turystyczne. Specjalnie warty uwagi jest pieszy, czerwony, długi na trzydzieści dziewięć kilometrów, zaczynający się w Pleśnej a kończący w Dąbkach. Oczywiście nie musimy przechodzić całego tego szlaku, ale wybrać się choćby na jego część. Pięknymi szlakami są również rowerowe – ponownie zwłaszcza ten o czerwonym kolorze. Sarbinowo choć niepozorne dostarczy prawdziwego relaksu i aktywnego wypoczynku.

2 comments

  1. Sarbinowo to idealne miejsce, jak szukacie romantycznego noclegu nad morzem, polecam to miejsce wszystkim zakochanym parom

  2. Ja też polecam zakochanym, my tam świętowaliśmy 10 rocznicę ślubu, ale dla singli to też fajne miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>