Toruń miastem pierników i nie tylko

Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce, położonym w województwie kujawsko-pomorskim, posiada zespół miejski, którego powstanie datuje się na czasy średniowieczne. Trudno się więc dziwić, że Toruń jest prawdziwą gratką dla każdego miłośnika zwiedzania ciekawych, cennych historycznie miejsc.

Mówiąc o Toruniu, najczęściej pierwszym naszym skojarzeniem jest Mikołaj Kopernik. To właśnie tutaj słynny polski astronom urodził się i żył, tutaj też stoi pomnik poświęcony jego pamięci. Z miastem kojarzą nam się również pierniki, które są prawdziwym symbolem, znakiem rozpoznawczym. Powstanie Torunia miało ścisły związek z Krzyżakami, którzy właśnie tutaj budowali swoje grody. W mieście od lat przeplatały się polskie i niemieckie wpływy, oddziałując na kulturę i religię. Warto zaznaczyć, że funkcjonuje tutaj prężnie Uniwersytet Mikołaja Kopernika [więcej➩ Wikipedia].

Toruń jest miastem, w którym nie brakuje kościołów i świątyń. Warto odwiedzić choć kilka z nich, każda bowiem jest nieco inna. Przebywając tutaj należy się udać na starówkę, będącą jedną z najważniejszych i najstarszych części miejscowości. Otoczona jest rzędami kamienic – jak przystało na stare miasto – o bogatej tradycji. W jednej z nich od niedawna funkcjonuje Dom Legend Toruńskich, będący ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu z naszymi pociechami. Każdy, kto przebywa w Toruniu, powinien choć raz zobaczyć nadwiślańską panoramę, zapadającą w pamięć na długi czas. Mało kto wie, że Toruń słynie ze znanych marek, produkujących tutaj swoje produkty, które doskonale kojarzymy z codziennego życia. Toruńskie pierniki czy płatki Corn Flakes to niemal wizytówki miasta. Nie brakuje tutaj również interesujących muzeów, spośród których największą popularnością cieszy się Muzeum Piernika czy Muzeum Historyczno-Wojskowe. Każdy z całą pewnością znajdzie atrakcję zgodną ze swoimi własnymi preferencjami, zainteresowaniami i upodobaniami.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na spędzenie swojego weekendu czy urlopu z rodziną lub przyjaciółmi. Warto tylko pamiętać wcześniej o kwestii, jaką są noclegi [klik➩meteor]. Toruń sprawił, że baza noclegowa jest rozwinięta na wysokim poziomie i każdy z pewnością znajdzie miejsce dla siebie. Jeśli jednak jedna miejscowość to dla nas za mało, warto przypomnieć sobie równie ciekawe miasto, choć leżące w nieco innym zakamarku Polski – o Kłodzku [tutaj – tropami.net] i jego interesującej historii, a także pięknych zabytkach pisaliśmy ostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>