Zabytki architektury i nadmorskie atrakcje w Nowęcinie

Nowęcin jest malutką, ale niezwykłą miejscowością na Pomorzu. Jest świadkiem nie tylko trudnej historii z powodu wielu toczących się na tym terenie wojen, ale przede wszystkim miejscem, gdzie dziś można spędzić swój urlop. Fauna i flora tego miejsca są zachwycające, cieszą nie tylko oczy, ale sprawiają również, że stajemy się mądrzejsi o nowe doświadczenia. W Nowęcinie występuje wiele atrakcji turystycznych. Miejscowość ta sięga w swojej historii jeszcze czasów średniowiecznych, gdyż została założona przez wielkiego mistrza krzyżackiego, zaś później kilka razy zmieniała właścicieli pozostając głównie w posiadaniu Wejherów.

W Nowęcinie można zwiedzać nie tylko zabytkowy kościół, ale również piękny pałac, który na początku swojego istnienia był dworem. W swoim istnieniu przeszedł dwie zasadnicze rozbudowy i dziś widnieje na liście zabytków Polski jako miejsce niezwykłe, które należy zwiedzić. W miejscu tym, jak przystało na miejscowość nadmorską, czeka na turystów wiele atrakcji. Można przede wszystkim wypocząć na plaży, ale również skorzystać z wszelkich propozycji na terenie miejscowości. Dobrym pomysłem jest odpoczynek na szlakach rowerowych oraz spacerowych. Odpoczynek w ruchu staje się coraz bardziej atrakcyjny wśród turystów i ludzie spędzają tak czas całymi godzinami. Poza tym bliska odległość do urokliwych miejsc sąsiadujących sprawia, że nie musimy pozostać na miejscu. Najbliżej jest do pięknej i dużej Łeby, która również oferuje ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby poruszać się po większej przestrzeni Pomorza.

Nowęcin jest doskonałym sposobem na urlop z dziećmi, ponieważ jest tam czysto i bezpiecznie, co zapewnia komfort wypoczynku. Władze Nowęcina dbają o to, by miejsce to stawało się coraz bardziej nowoczesne i przyjazne turystom. W miejscowości panuje niezwykle życzliwa i przyjemna atmosfera, co sprawia, że czujemy się tam jak "u Pana Boga za piecem". Jest to miejsce, które przyciąga różnymi aspektami swojej niezwykłości. W Nowęcinie na turystów czekają liczne ośrodki i noclegi {spis w meteorze}. Można skorzystać z samego hotelu, który znajduje się w pałacu, ale również z mniejszych kwaterunków, które są doskonale wyposażone. Oczywiście, jeżeli ktoś pragnie wynająć domek, w Nowęcinie również istnieje taka możliwość. Całość dopełniona jest doskonale przygotowaną bazą gastronomiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>